top of page

24-годинне золото для України

Ні, мова не йде про відомі «24 години Ле Мана», принаймні - поки що. Але з чогось потрібно починати. Українська команда KartFreedom перемогла в картинговому добовому марафоні, що проводився у Франції, причому вже вдруге!


Картинг - це універсальна і загальноприйнята перша сходинка в автоспорті. Однак виступ на професійному спортивному карті на сьогодні у всьому світі «задоволення» не з дешевих, на що навіть нарікають нинішні пілоти Формули 1, які ще недавно перемагали в картингу.

Як бюджетна альтернатіва.

Що там говорити, але навіть дитячі класи картів за витратним рівнем можна порівняти з виступами на «вісімці» в Чемпіонаті України з кільцевих гонок, не кажучи вже про старші класи ... Спортивний картинг навіть на національному рівні теж далеко не всім по кишені. Саме тому з часом з'явився ще один, куди більш бюджетний шлях до автоспорту - гонки на прокатних картах.

По суті, головна принципова відмінність прокатних картів від спортивних - це наявність захисного відбійника по всьому периметру. Відкриті колеса «спортсменів» не виключають вкрай небезпечний переворот, тоді як прокатні карти через відсутність такої небезпеки, навпаки «провокують» учасників на активну контактну боротьбу!

Змагання з прокатного картингу популярні по всьому світу, включаючи Україну. Чимало таких змагань проводиться у Франції, включаючи багатогодинні гонки. Однією з досить відомих серед них є добовий марафон Fun&Race.

Примітно, що практично цілу добу на таких змаганнях екіпажі їдуть на одному комплекті гуми, з можливістю заміни всього пари коліс! ... І це тоді, коли в спортивному картингу пілоти на кожну гонку купують по одному, а то й два абсолютно нових комплекту аж ніяк не дешевої гоночної гуми ...

Марафонська специфіка.

Добовий марафон Fun&Race проводиться на спортивному картинговому треку RKC, розташованому поруч із Парижем. Йдеться про швидкісну трасу, протяжністю 1200 метрів, яка за запевненням самих пілотів кидає їм чималий виклик.

24-годинна гонка на RKC традиційно проводиться останніми вихідними серпня. «Зброєю» суперників є карти, майже 400-кубові мотори яких розвивають 13 кінських сил. Аби керувати таким картом - потрібні чималі навички та досвід.

Більш того, щоб виступити на рівні в цьому добовому марафоні, навіть з урахуванням команди в три-чотири пілоти - необхідна ще й чимала фізична підготовка, та й психологічна теж.

Підтримувати мотивацію протягом цілої доби, коли далеко не завжди ведеться пряма очна боротьба і не так часто зрозуміло, хто саме твій прямий суперник - теж не завжди просто. Тут важлива командна «гра», яка властива тільки багатогодинним гонкам.

Стратег команди «веде» по рації своїх пілотів, як би «підганяючи» їх, не даючи зменшувати темп, що не так просто дається, особливо після того, як провів за кермом півтори, а то й дві години! ...

Незважаючи на непростий "старт"...

Для більш справедливого встановлення результатів команди учасників діляться на два заліки, що власне криється в самій назві серії - Fun та Race. «Гоночна» категорія Race зарезервована для команд, що складаються в основному з більш «просунутих» пілотів, багато з яких виступають на спортивному «професійному» рівні.

Українська команда KartFreedom вже в свій дебют на цій 24-годинній гонці минулого року очолила подіум заліку «Фан», який можна порівняти з Pro-Am в «великих» гонках категорій GT ...

Цього року українці знову стартували в цьому заліку, що налічив 25 учасників. Причому цього разу KartFreedom виступила двома командами.

Всього ж в гонці стартували 44 команди, в складі яких «їхало» 238 пілотів.

Хоча кваліфікація для українців виявилася не найвдалішою - 20-е і 39-е стартові місця, в гонці пілоти KartFreedom повністю реваншуватися.

Старт гонки був довірений Замулі. Він відіграв відразу кілька позицій, однак тут же відчув «на своїй» шкірі, що означає «бампер карс». Контактна контратака одного з суперників відкинула Іллю на кілька місця назад, проте попереду була ціла доба. В цьому й криється сенс багатогодинних гонок на витривалість, що серйозно відрізняються від звичних спринтерських заїздів.

... друге "золото" поспіль!

У чималому ступені завдяки швидкості Іллі Замули і Євгена Паненко вже в першій половині гонки їхній екіпаж почав планомірно підніматися нагору. На чверті дистанції стало зрозуміло, що в цій гонці для заліку «Фан» все зводиться до протистояння українців відразу з двома командами Kart for Fun.

До півночі №18 KartFreedom, в який також входили Володимир Юрченко та Ігор Назарчук, не тільки випередив усіх однокласників по «Фан», а й пішов в переконливий відрив.

Чималу роль в перемозі зіграв нічний відрізок Іллі. Він встановив такий собі командний рекорд, провівши за кермом карта без перерви і без єдиної зупинки 117 кіл або майже 2 години 20 хвилин! За визнанням самого Іллі, після того як він поступився місцем одному зі своїх напарників, він буквально не відчував пальців своїх рук! ...

Вторив своєму напарнику і Паненко. Саме Євген провів за кермом більше всіх часу - більше семи годин! При цьому швидкість Паненко не поступалася, а середня і перевершувала показники його іменитого напарника. Результат усіх цих зусиль - другий рік поспіль впевнена перемога для KartFreedom в заліку «Фан».

Не зовсім P.S.

Близько до лідерів йшли Герман Новиков, Влад Тихий, Олексій Лихошерст та Іван Загорулько, які також захищають кольори KartFreedom. На середині дистанції вони впевнено входили в топ-4, борючись з двома командами Kart for Fun.

Ближче до фінішу їхній темп дещо впав, плюс заминка на піт-стопі коштувала більше хвилини - саме стільки йшло на подолання одного кола в гонці.

В результаті №40 KartFreedom виявився всього в парі кроків від третьої сходинки подіуму заліку «Фан», і це з 25 команд! До «бронзи» вони «не дотягнули» всього два кола, що за мірками добового марафону на кшталт кільком секундам у спринтерських гонках ...

Після цього, вже другого «золота» для України в добових марафонах, KartFreedom планує поборотися за призи в ще одній 24-годинній гонці, яка пройде в жовтні в Києві. Ну а наступного року українська команда планує знову виступити в цьому паризькому марафоні, але вже в обох заліках, тим самим, кинувши виклик найсильнішим європейським пілотам, виступаючим на прокатних картах ...

KartFreedom


#kartfreedom #funandrace #karting #france #rkc

37 переглядів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page